TPMS – náhradní díly

12. 07. 2020

Po celou dobu délky trvání poskytujeme našim zákazníkům službu servisu v problematice TPMS -Tyre Pressure Monitoring System, neboli systém kontroly tlaku v pneumatikách.

Od 1. listopadu 2014 platí nová směrnice EU pro systémy kontroly tlaku v pneumatikách (TPMS) pro všechna nově přihlášená vozidla. (Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 661/2009 ze dne 13. července 2009). TPMS měří a zobrazuje tlak a teplotu vzduchu v pneumatikách. Reaguje na rychlý i pomalý únik tlaku vzduchu z pneumatik formou včasného varování. Senzory v kole vozu sledují tlak v pneumatice a vysílají signál do přijímače, který je umístěný ve voze. Pokud přijímač ve voze přijme informaci o nízkém tlaku, automaticky varuje řidiče rozsvícením kontrolky. Existují dva druhy systémů. Přímý systém měří tlak vzduchu pomocí senzoruv kole, zatímco nepřímý systém detekuje pokles tlaku pomocí ABS senzorů vozidla. V případě poklesu tlaku v jedné nebo více pneumatikách je řidič upozorněn přímona displeji na palubní desce vozidla.

Existuje mnoho druhů ventilků, které se vyrábějí a dodávají.
U nás naleznete nejen ty nejběžnější, ale třeba i ty co se dovážejí z USA apod. Máme jak nové programovatelné ventily, tak „bižuterii“ (náhradní díly daného ventilku).

Níže je uveden příklad nejběžnější závady a to, že se hliníkový ventil zkrátka ulomí. Ventil oxiduje, sůl tomu v zimě také nepřispívá a po nějakém roce Vám to prostě při odšroubování čepičky zůstane v ruce.
Při níže uvedené závadě nevěste hlavu a kontaktujte nás.

Další běžnou závadou je, že ventil přestane komunikovat. Stává se to zejména když měníte sadu kol za novou a je třeba autu říci, že má druhou sadu ventilků TPMS. Některé vozy si jej samy napárují a některým je třeba pomoci. Diagnostikou na TPMS dáme do řídící jednotky vědět, že auto má druhou sadu kol a je vyhráno.

Krabička s náhradními díly pro systém TPMS


Pokud však TMS ventil nekomunikuje, je baterie uvnitř ventilku, která vydrží z pravidla 4-8 let zcela vybitá a Vám nezbývá nic jiného, než ventil vyměnit.
I v tomto případě jsme Vám schopni pomoci. Naprogramujeme Vám a skamarádíme jej s vašim vozem univerzální programovatelný senzor T-PRO, CUB, VDO, Schrader, Alligator ….

Programování ventilu TPMS diagnostikou ATEQ VT-56
TPMS diagnostic tool / OBD-II

Novinky

Registr vozidel

1 února 2024

statistické přehledy a výdej dat – https://www.dataovozidlech.cz/ Na těchto stránkách jsou k dispozici vybrané statistiky a veřejně... číst více

Nové autobaterie AGM

22 listopadu 2023

Autobaterie typu AGM: Technologický pokrok pro spolehlivý výkon a dlouhou životnost Autobaterie jsou nezbytnou součástí každého vozidla a... číst více

Jak vybrat stěrače

17 listopadu 2023

Stěrače doporučujeme měnit vždy v páru. Na některých vozech mohou mít přední stěrače různé velikosti, je proto důležité... číst více

Povinnost zimních pneumatik v zahraničí

2 listopadu 2023

Podmínky pro zimní pneumatiky se v jednotlivých zemích velmi liší. Někde je zimní obutí povinností, jinde ne. Nenechte se při cestě do... číst více

© 2024 Všechna práva vyhrazena.

vyrobila