TPMS – náhradní díly

12. 07. 2020

Po celou dobu délky trvání poskytujeme našim zákazníkům službu servisu v problematice TPMS -Tyre Pressure Monitoring System, neboli systém kontroly tlaku v pneumatikách.

Od 1. listopadu 2014 platí nová směrnice EU pro systémy kontroly tlaku v pneumatikách (TPMS) pro všechna nově přihlášená vozidla. (Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 661/2009 ze dne 13. července 2009). TPMS měří a zobrazuje tlak a teplotu vzduchu v pneumatikách. Reaguje na rychlý i pomalý únik tlaku vzduchu z pneumatik formou včasného varování. Senzory v kole vozu sledují tlak v pneumatice a vysílají signál do přijímače, který je umístěný ve voze. Pokud přijímač ve voze přijme informaci o nízkém tlaku, automaticky varuje řidiče rozsvícením kontrolky. Existují dva druhy systémů. Přímý systém měří tlak vzduchu pomocí senzoruv kole, zatímco nepřímý systém detekuje pokles tlaku pomocí ABS senzorů vozidla. V případě poklesu tlaku v jedné nebo více pneumatikách je řidič upozorněn přímona displeji na palubní desce vozidla.

Existuje mnoho druhů ventilků, které se vyrábějí a dodávají.
U nás naleznete nejen ty nejběžnější, ale třeba i ty co se dovážejí z USA apod. Máme jak nové programovatelné ventily, tak „bižuterii“ (náhradní díly daného ventilku).

Níže je uveden příklad nejběžnější závady a to, že se hliníkový ventil zkrátka ulomí. Ventil oxiduje, sůl tomu v zimě také nepřispívá a po nějakém roce Vám to prostě při odšroubování čepičky zůstane v ruce.
Při níže uvedené závadě nevěste hlavu a kontaktujte nás.

Další běžnou závadou je, že ventil přestane komunikovat. Stává se to zejména když měníte sadu kol za novou a je třeba autu říci, že má druhou sadu ventilků TPMS. Některé vozy si jej samy napárují a některým je třeba pomoci. Diagnostikou na TPMS dáme do řídící jednotky vědět, že auto má druhou sadu kol a je vyhráno.

Krabička s náhradními díly pro systém TPMS


Pokud však TMS ventil nekomunikuje, je baterie uvnitř ventilku, která vydrží z pravidla 4-8 let zcela vybitá a Vám nezbývá nic jiného, než ventil vyměnit.
I v tomto případě jsme Vám schopni pomoci. Naprogramujeme Vám a skamarádíme jej s vašim vozem univerzální programovatelný senzor T-PRO, CUB, VDO, Schrader, Alligator ….

Programování ventilu TPMS diagnostikou ATEQ VT-56
TPMS diagnostic tool / OBD-II

Novinky

Prázdninové cestování vozidlem

1 července 2023

Připravete své auto na cestu v deseti bodech! Představte si situaci – konečně sbalíte do auta celou rodinu, naložíte děti, kufry, psa... číst více

Rozkladová chemie pro mobilní toalety

8 března 2023

Nabízíme kvalitní rozkladovou chemii pro mobilní WC. Vyrobeno v USA. Nejkvalitnější kapsle na našem trhu s nejlepší cenou. Skladem v Brně... číst více

Pomoc při autonehodě

22 února 2023

Při dopravní nehodě může na rychlé první pomoci záviset život zraněných. Lidé se ale často obávají, že něco pokazí nebo svojí... číst více

Proč je olej tak důležitý

30 ledna 2023

Olej je velmi důležitou součástí fungování a chodu motoru. Pomáhá chránit pohybující se části motoru před přehřátím a zároveň je... číst více

© 2023 Všechna práva vyhrazena.

vyrobila