Proč jsou vozy vybaveny kabinovým filtrem?

03. 03. 2019

Zjednodušeně řečeno, výrobci automobilů začali vozy vybavovat kabinovými filtry přibližně od 90. let minulého století, s cílem nabídnout pasažérům – zákazníkům – větší komfort a ochranu před znečištěným vzduchem, vstupujícím do kabiny přes ventilační a klimatizační systém vozu. Jaké jsou hlavní funkce kabinového filtru?
Zdraví a komfort: za posledních 30 let se počet alergiků v naší populaci více než zdvojnásobil a více než 25% populace je alergické na pyl, prach a mnohé další alergeny, volně se pohybující vzduchem. Právě kvalitní kabinový filtr chrání posádku vozu proti pylu, prachu, sazím a dalším nečistotám a nejen pro alergiky a astmatiky je účinný kabinový filtr klíčovým komponentem, přispívajícím k ochraně jejich zdraví a jejich bezpečné a pohodové jízdě. (následující obrázek ukazuje zanedbaný filtr a nový filtr)

Hygiena: účinný kabinový filtr také brání usazování nečistot a baktérií na vnitřní straně oken, v topení, ve ventilačním a klimatizačním sytému vozu.

Bezpečnost: kabinový filtr, který je pravidelně měněn za nový, přispívá k zajištění dobrého výhledu z vozu (zanesený kabinový filtr způsobuje za určitých klimatických podmínek zamlžování oken). Čistý vzduch v interiéru přispívá k celkové pohodě řidiče (a pasažérů), snížení jeho únavy a tím zároveň i k bezpečnosti jízdy.

Vozidlo: pravidelná výměna kabinového filtru chrání topení, ventilační a klimatizační systém vozu a může tak prodlužovat jejich životnost, a v konečném důsledku šetřit dodatečné náklady na údržbu.

Řada motoristů třeba ani netuší, že nějaký kabinový filtr v jejich autě existuje. Protože kabinový filtr (ostatně jako každý filtr) podléhají opotřebení, resp. postupné akumulaci nečistot, závislému na provozních podmínkách, je nezbytné tento filtr nejméně každých 15.000 km nebo jednou ročně vyměnit za filtr nový, v originální kvalitě.

Novinky

Pneumatiky pro ATV/UTV čtyřkolky apod.

19 července 2024

V našem servise Vám radi nabídneme ty správné pneumatiky pro vaše hračky 🙂Disponujeme více než 100 dodaveteli pneumatik z celé EU a... číst více

Skútr/moped servis

16 května 2024

Našim zákazníkům nabízíme zakladní servis pro jejich dvoukolé miláčky, včetně dodání a montáže náhradních dílů.Sezónní... číst více

Teď je ten správný čas.

30 dubna 2024

Objednat se na přezutí vašeho vozidla a popřípadě objednat nové letní pneumatiky. Volejte 603316755, nebo 733211101. Máme nabídku pneumatik... číst více

Novinky u Goodyear a Dunlop

9 dubna 2024

Přinášíme Vám novinky v oblasti letních a celoročních pneumatik značek Goodyear a... číst více

© 2024 Všechna práva vyhrazena.

vyrobila