Proč jsou vozy vybaveny kabinovým filtrem?

03. 03. 2019

Zjednodušeně řečeno, výrobci automobilů začali vozy vybavovat kabinovými filtry přibližně od 90. let minulého století, s cílem nabídnout pasažérům – zákazníkům – větší komfort a ochranu před znečištěným vzduchem, vstupujícím do kabiny přes ventilační a klimatizační systém vozu. Jaké jsou hlavní funkce kabinového filtru?
Zdraví a komfort: za posledních 30 let se počet alergiků v naší populaci více než zdvojnásobil a více než 25% populace je alergické na pyl, prach a mnohé další alergeny, volně se pohybující vzduchem. Právě kvalitní kabinový filtr chrání posádku vozu proti pylu, prachu, sazím a dalším nečistotám a nejen pro alergiky a astmatiky je účinný kabinový filtr klíčovým komponentem, přispívajícím k ochraně jejich zdraví a jejich bezpečné a pohodové jízdě. (následující obrázek ukazuje zanedbaný filtr a nový filtr)

Hygiena: účinný kabinový filtr také brání usazování nečistot a baktérií na vnitřní straně oken, v topení, ve ventilačním a klimatizačním sytému vozu.

Bezpečnost: kabinový filtr, který je pravidelně měněn za nový, přispívá k zajištění dobrého výhledu z vozu (zanesený kabinový filtr způsobuje za určitých klimatických podmínek zamlžování oken). Čistý vzduch v interiéru přispívá k celkové pohodě řidiče (a pasažérů), snížení jeho únavy a tím zároveň i k bezpečnosti jízdy.

Vozidlo: pravidelná výměna kabinového filtru chrání topení, ventilační a klimatizační systém vozu a může tak prodlužovat jejich životnost, a v konečném důsledku šetřit dodatečné náklady na údržbu.

Řada motoristů třeba ani netuší, že nějaký kabinový filtr v jejich autě existuje. Protože kabinový filtr (ostatně jako každý filtr) podléhají opotřebení, resp. postupné akumulaci nečistot, závislému na provozních podmínkách, je nezbytné tento filtr nejméně každých 15.000 km nebo jednou ročně vyměnit za filtr nový, v originální kvalitě.

Novinky

Prázdninové cestování vozidlem

1 července 2023

Připravete své auto na cestu v deseti bodech! Představte si situaci – konečně sbalíte do auta celou rodinu, naložíte děti, kufry, psa... číst více

Rozkladová chemie pro mobilní toalety

8 března 2023

Nabízíme kvalitní rozkladovou chemii pro mobilní WC. Vyrobeno v USA. Nejkvalitnější kapsle na našem trhu s nejlepší cenou. Skladem v Brně... číst více

Pomoc při autonehodě

22 února 2023

Při dopravní nehodě může na rychlé první pomoci záviset život zraněných. Lidé se ale často obávají, že něco pokazí nebo svojí... číst více

Proč je olej tak důležitý

30 ledna 2023

Olej je velmi důležitou součástí fungování a chodu motoru. Pomáhá chránit pohybující se části motoru před přehřátím a zároveň je... číst více

© 2023 Všechna práva vyhrazena.

vyrobila